alternative

Patong paplūdimys Pukete, Tailande

Atnaujinta: 2022-11-18

Didžioji dauguma atvykusių į Puketą, bent kartą apsilanko ir Patong. Ši vieta dažniausia sulaukia labai skirtingų nuomonių - vienų yra labiausiai mėgstama, kitų atvirkščiai.

Šiame straipsnyje pateikiau daug informacijos apie Patongą, kuri tikiuosi jums padės keliaujant.

Daugiau apie mane 👉 Audrius

Patong paplūdimys Pukete, Tailande

Patong paplūdimys

Patong paplūdimys ir tuo pačiu vardu vadinamas Puketo salos miestas yra tarp turistų populiariausia vieta visame Pukete.

Savo naktiniu gyvenimu Patong kurortas garsina ne tik Puketą, bet ir visą Tailandą! Ši vieta kartais yra net įvardijama kaip pietryčių Azijos vakarėlių sostinė. Čia esanti žymioji Bangla road gatvė dažnai patenka į pasaulio Top 10 pasilinksminimo vietų. Tai yra viena iš priežaščių kodėl Patong yra toks populiarus ir sulaukiantis daugybės lankytojų.

1 Apie Patong paplūdimį Pukete, Tailande

Patong paplūdimys, kuris tęsiasi beveik 3 km palei Andamanų jūros pakrantę, yra pačiame miesto centre. Palmėmis apgaubta pėsčiųjų alėja atskiria smėlio dalį nuo pagrindinės vienpusio eismo gatvės.

Pats paplūdimys yra tikrai labai populiarius - sezono metu galite tikėtis daugybės poilsiautojų ir tuo pačiu rasti daug aktyvios veiklos. Čia pat vietoje sulauksite nuolatinių pasiūlymų įsigyti įvairias prekes, nes pačiame paplūdimyje nuolatos vaikščioja prekiautojai, kurie siūlo užkandžių, gėrimų, suvenyrų ir rubų.

Patong, Tailandas

Patong paplūdimio smėlis yra minkštas ir purus. Dažniausia nėra jokių šiukšlių, nes teritoja yra nuolat tvarkoma. Vanduo būna skaidrus ir švarus, tačiau maudytis galima tik maudymosi ženklais pažymėtose zonose, nes kitos zonos yra rezervuotos vandens pramogų transportui.

Šiaurinė paplūdimio dalis daug geresnė nei pietinė - švaresnis vanduo, daugiau smėlio bei yra ramesnė, kadangi čia būna šiek tiek mažiau žmonių.

Audrius

Asmeninis kelionių konsultantas

Patong mieste apsistoja daug žmonių - ypatingai sezono metu, todėl ne verta būtų tikėtis, kad paplūdimyje poilsiauti galėsite visiškoje ramybėje - tačiau anksti ryte paplūdimys būna beveik tuščias. Pats kurortas yra laikomas vakarėlių/naktinių pramogų megėjų kurortu - čia rasite daug barų, restoranų, naktinių klubų, gyvos muzikos barų ir pan.

Patong kurortas yra labai patogus, jei norite viską lengvai pasiekti. Čia pat yra du dideli prekybos centrai, daugybė vietų, kur įsigyti ekskursijas bei daug vietų kur pavalgyti ir pramogauti.

Patong yra pakankamai saugu, ypač palyginus, jog apsilanko daugybė turistų per metus. Vietoje tvarką prižiūri budinti policija. Tačiau vis dėlto patariu vengti lankytis itin vėlai (pvz.: 3 valandą nakties), nes tuo metu tarp alkoholio padauginusių turistų pasitaiko daugiau konfliktinių sutuacijų.

Patong paplūdimyje rūkyti yra draudžiama. Šalia paplūdimio dalies rasite "Smoking Area" ženklais pažymėtas rūkymo zonas

Audrius

Asmeninis kelionių konsultantas

Pietinė Patong paplūdimio dalis yra upės žiotys ir ten dažniausia stovi žvejų laivai. Perėję tiltą per upę, rasite mažą vietinių žvejų kaimelį. Per visą paplūdimį yra išdėstyti keli mokamų viešų tualetų (WC nuo 20 THB) ir dušų pastatai.

Deginimuisi skirtose zonose galima išsinuomoti gultus (200THB visai dienai už 2 gultus ir skėtį).

Patong, Tailandas

Pats Patong miestas yra Puketo salos naktinio gyvenimo centras. Apie 18h automobilių eismas yra uždaromas ir taip Bangla Road gatvė, kuri yra pagrindinė turistų traukos gatvė Patong kurorte, tampa vien tik pėsčiųjų.

Ši gatvė tampa itin triukšminga, su daugybę linksmybių pasirinkimų - atidaroma daug barų, kavinių, gyvos muzikos barų, kurių muziką galima girdėti tiesiog gatvėje, o taip pat vyksta įvairūs nemokami pasirodymai (už arbatpinigius), kuriuos galite pamatyti tiesiog vaikštinėdami.

2 Kur rasti Patong?

Patong yra vakarinėje Puketo salos dalyje. Apie 37 km nuo Puketo oro uosto, 14 km nuo Puketo miesto (Phuket Town). Už 10 km nuo Puketo yra kitas populiarus paplūdimys - [Kata papludimys]

GPS koordinatės:

7° 53' 52.0584'' N 98° 17' 48.0372'' E

Google Maps:

6.490050, 99.304790

3 Kada geriausia vykti į Patong?

Geriausia į Patong vykti tarp lapkričio ir balandžio, šiuo periodu oras dažniausia bus saulėtas, mažiau lietaus bei jūra rami. Didžiausias užimtumas yra gruodį.

Nuo gegužės iki spalio dažniausia būna didelės bangos.

Visada atkreipkite dėmesį į raudonas įspėjamąsias vėliavėles šalia jūros.

Audrius

Asmeninis kelionių konsultantas

4 Kaip atvykti į Patong? Transportas Patonge.

Patong yra pasiekiamas Puketo salos viešuoju transportu, oro uosto "The Phuket Smart Bus" autobusu, veža Tuk Tukai, Taxi, o taip pat galite užsisakyti ir privatų vairuotoją.

Nuo Krabi Patong galite pasiekti su maršrutiniu autobusu, privačiu vairuotoju, viešuoju autobusu (reikės persėsti Puketo miesto stotyje į vietinį transportą vežantį į Patong).

Žemiau sudėjau nuorodas per kurias galite užsisakyti transportą.

  • Privatus pervežimas nuo Puketo oro uosto iki jūsų viešbučio nuo 600 THB už automobilį. Spausti čia
  • Phuket Smart Bus iki Patong Beach 100 THB žmogui. Spausti čia
  • Visas transportas iš Krabi iki Patong Spausti čia

Visame Patonge labai lengva rasti taksi arba Tuk Tuk, vos išėję iš viešbučio matysite taksistus su pasiūlymais. Galite derėtis.

Tuk Tuk, Patonge, Tailande

Į kitas Puketo salos vietas galite vykti viešuoju transportu - mėlyni autobusiukai (Songtaews) kas 30 minučių veža iki Puketo miesto. Su Phuket Smart Bus autobusais galima nuvažiuoti iki kitų paplūdimių pvz. Kamala, Karon, Kata ir kt.

Pukete iš dalies veikia Bolt, GrabTaxi ir kai kurios kitos pavežėjimo programėlės.

Audrius

Asmeninis kelionių konsultantas

5 Kainos Patonge.

Nakvynės kainos Patonge yra didesnės nei Puketo mieste (Phuket Town), tačiau čia galite rasti ir visai nebrangių (400 THB) apgyvendinimo vietų, tačiau nereikėtų tada tikėtis aukštos kokybės ir tvarkos.

Pats sezonas yra gruodį ir sausį, todėl viešbučių kainos dažniausia būna bent dvigubai didesnės. Kuo toliau nuo Bangla Road gatvės ir paplūdimio, tuo labiau galima tikėtis pigesnių variantų.

Gyvenant atokesnėse Patong vietose gali tekti išleisti daugiau ant vietinio transporto. Taksistai net ir už trumpus atstumus prašo nuo 300 THB.

Audrius

Asmeninis kelionių konsultantas

Pavalgyti vietinio maisto galite tikėtis nuo 150THB žmogui, bet sotesnė vakarienė be gėrimų atsieis nuo 300THB. Pavalgyti vakarietiškų patiekalų restoranuose kainuos nuo 400THB žmogui.

Pačiame Patong centre yra didelis maisto prekybos centras Big C, kuriame maistas ir kitos prekės yra tokios pačios kaip visoje saloje.

Patong, Tailandas

Baruose ir restoranuose už vietinį alų (330ml) dažniausiai galima tikėtis sumokėti nuo 80 iki 100 THB, o už importinį – nuo 100 iki 140 THB. Kai kuriose aukščiausios klasės vietose (restoranuose ir naktiniuose klubuose) už vieną alų galima sumokėti nuo 250 THB.

Paplūdimyje 2 gultai ir skėtis kainuoja 200 THB.

Turite klausimų? Norite pasitarti? Galiu suplanuoti kelionę pagal Jūsų poreikius ir lūkesčius!

Audrius

Asmeninis kelionių konsultantas

6 Kur geriausia apsistoti Patonge?

Patonge išties labai daug viešbučių - nuo prabangių 5 žvaigždučių viešbučių iki pigesnių svečių namų.

Savo kruopščiai atrinktų viešbučių sąrašą pateikiau čia Viešbučiai Patong, Pukete

7 Kur pavalgyti Patonge

Visame Patonge labai daug vietų, kuriose galite pavalgyti. Restoranai ir kavinės siūlo įvairių šalių virtuvės patiekalus - nuo vakarietiškų, Japonijos iki Tailando patiekalų, taip pat labai daug tinklinių greito maisto restoranų (KFC, McDonalds, Burger King ir t.t).

Vaikščiojant gatvėmis rasite daug užkandinių, o taip vietinio gatvės maisto prekystalių, kur galite paragauti įvairaus maisto, gėrimų, užkandžių ir firminių Puketo salos desertų. Paruoštų patiekalų galite rasti ir prekybos centre Big C arba Patong Central bei taip pat 7- Eleven parduotuvėse.

Vakarais atsidaro naktiniai maisto turgūs, kuriuose taip pat galite paragauti vietinės ir užsienio šalių virtuvės.

Gatvės maistas, Tailandas

Tailandietiškos virtuvės patiekalai dažniausia tiekiami sušvelninti, pakeisti, kad labiau atitiktų daugumos turistų skonį. Norint paragauti geresnių ir tikresnių tajų patiekalų Patonge teks vykti šiek tiek toliau nuo Patongo centro. Vietinių bei saloje gyvenančių vakariečių vienas iš mėgstamiausių vietinio maisto restoranų yra Kaab Gluay (nuoroda čia: Kaab Gluay restoranas)

Kaab Gluay, Tailandas

Tai vietinei šeimai priklausantis restoranas, kuriame teikiamas skanus, gerą kainos ir kokybės santykį atitinkantis maistas. Vištienos patiekalai kainuoja nuo 135 THB, patiekalų pasirinkimas yra pakankamai didelis.

Šis restoranas yra įsikūręs prie pat gatvės, todėl nereikėtų tikėtis ramios/romantiškos vakarienės, tačiau galite pasirinkti sedėti ir restorano viduje. Virtuvė dažniausia (priklausomai nuo senozo) dirba nuo 11 ryto iki 2 nakties.

8 Ką veikti Patong?

Patong kurorto pagrindinė veikla yra naktinis gyvenimas - įvairios naktinio pasilinksminimo pramogos. Nors dieną taip pat galite rasti daug veiklos, degintis, apsipirkinėti ar užsiimti vandens pramogų, sporto veikla.

Vandens pramogos

Patongo paplūdimys yra populiariausias vandens motociklų ir parasparnių mėgėjams. Šių paslaugų pardavėjus galima rasti kas kelis šimtus metrų pačiame paplūdimyje. Čia taip pat yra siūlomas pasiplaukiojimas pripučiamo banano valtimi, vandens slidėmis, vandenlentėmis ir pan.

Nuomotis vandens motociklų visiškai nepatariu. Tai viena didžiausių turistų apgavysčių ir dažniausia sukelia daugybę problemų turistams.

Audrius

Asmeninis kelionių konsultantas

Patongo paplūdimio šiauriniame gale galite pabandyti paviršinį nardymą prie uolų.

Paplūdimio masažas

Įvairiose Patongo paplūdimio vietose yra daug vietinių masažuotojų. Masažai atliekami čia pat vietoje - ant čiužinio palapinėje ir kainuoja apie 300–400 THB. Galite užsisakyti pėdų ir kojų masažus, pečių masažus, aliejinius ir kt. bei garsųjį Tailandietišką masažą.

Tailandietiškas masažas gali būti tikrai skausmingas - apima įvairius tempimo/traukimo veiksmus ir dažnai net laipiojimą ant kliento nugaros.

Audrius

Asmeninis kelionių konsultantas

Banglenčių sportas

Sezono metu jūra būna dažniausia rami, tačiau nereiškia, kad negalite išbandyti banglenčių sporto. Šalia pagrindinės gatvės įsikūrusiame Surf House Phuket Patong galite čiuožinėti banglente patys arba su gėrimu rankoje stebėti kaip tai daro kiti.

Daugiau informacijos rasite jų svetainėje - https://surfhousephuket.com.

Čia taip pat galima užsisakyti ir užkandžių. Dirba nuo 10 ryto iki 10 vakaro.

Šventyklos

Patongo mieste yra keletas šventyklų, kurias galite aplankyti. Gražiausios yra Wat Suwan Kiriwong (šiuo metu uždaryta) ir Doi Thepnimit Phuket.

Geriausia jas aplankyti su privačiu vairuotoju pakeliui į kitas lankytinas vietas.

Naktinis pramoginis gyvenimas Patong

Pagrindinis naktinio gyvenimo veiksmas yra orientuotas Bangla Road gatvėje.

Šioje gatvėje veikia daug barų, restoranų, kavinių bei yra įsikūrę garsūs visame pasaulyje naktiniai klubai. Gatvėje turistams siūloma įvairių pramogų, o taip pat ir garsieji "Ping pong show" - erotiniai šou, kuriuos atlieka nuogos artistės. Dažniausia įėjimas į tokius šou yra nemokamas, tačiau ten būdami privalote įsigyti itin brangius gėrimus (nuo 500 THB), nepriklausomai nuo gėrimo rūšies. Šiuo metu yra taikomi ribojimai tokiems šou ir jų pasiūla yra sumažėjusi.

Be šių šou, Patongo baruose taip pat galima pamatyti kabareto pasirodymus, kuriuose artistai dažniausia būna vyrai, pakeitę lytį į moters - vadinami LadyBoys. Atlikėjai atlieka įvairius pasirodymus atvaizduodami garsiąsias pasaulio muzikos žvaigždes kaip Cher, Madonna, Kylie Minogue, Tiną Turner, Whitney Houston ir daug kitų.

Taip pat Patong rasite daug barų, gyvos muzikos vietų, aukščiausio lygio naktinių klubų. Daugiau apie Bangla Road aprašiau čia: Bangla Road gatvė Patonge

Patonge yra keletas paplūdimio restoranų bei klubų tiesiai ant jūros kranto KUDO Beach Club & Italian Restaurant, o taip pat restoranų ant stogo su atsiveriančia miesto panorama pvz.: KEE Sky Lounge ir 19th Floor Andaman Sky Lounge

Prekybos centrai ir naktiniai turgūs

Patong mieste yra ne tik kurortai, viešbučiai ir restoranai, tačiau taip pat yra daug parduotuvių ir turgų, kuriuose galite apsipirkti už prieinamą kainą.

Taip pat yra 2 dideli prekybos centrai:

Jungceylon Shopping Mall yra remontuojamas bei abiejuose prekybos centruose veikia ne visos parduotuvės.

Audrius

Asmeninis kelionių konsultantas

Naktiniai gatvės maisto ir prekių turgūs irgi viena iš veiklų, kurios patraukia dėmesį. Tokiuose vietose galite išsirinkti patiekalų, kuriuos paruoš tiesiog čia pat vietoje.

Muay Thai kovos

Patonge taip pat yra kelios vietos, kur galima stebėti Tailando kovos menų sporto kovas. Bilietus į šiuos renginius galite įsigyti tiesiog gatvėje (vaikščiodami sutiksite daug siūlytojų), tiesa, kainos yra pakankamai didelės (nuo 1600 THB už paprastas sėdimas vietas).

Į Patong Boxing Stadium vykstančias kovas bilietus galite įsigyti ir per šią nuorodą: Patong Boxing Stadium bilietai

Turite klausimų? Norite pasitarti? Galiu suplanuoti kelionę pagal Jūsų poreikius ir lūkesčius!

Audrius

Asmeninis kelionių konsultantas

Daugiau informacijos apie Tailandą:

Visi įrašai
alternative

"Tailandą vadinu savo antrais namais jau 13 metų (plačiau apie mane 👉Audrius), todėl ne tik asmeniškai Jums suplanuosiu kelionę, bet ir pasidalinsiu savo patirtimi, apie kurią nerašo turizmo vadovuose."

Audrius - kelionių konsultantas
alternative alternative
alternative

Parašykite man jums patogiu būdu:

el. paštu: audrius@puketas.lt

per asmeninę Facebook paskyrą:

arba tiesiogiai per formą: