Transportas Pukete

Visa informacija apie transportą Pukete, Tailande

Viešosios transporto paslaugos Pukete nėra gerai išvystytos, o privačios yra ganėtinai brangios. Lietuviškos vairuotojo teisės kol kas Tailande negalioja. Motorolerių važinėti saloje yra pavojinga, nes eismas yra itin intensyvus (išskyrus tam tikras salos dalis). Toliau detaliau aprašiau kiekvieną galimą transporto priemonę detaliau.

Transportas Pukete
Transportas Pukete

1 Oro uosto autobusas Pukete

Pukete tarp Puketo miesto (Phuket Town) ir oro uosto kursuoja autobusas. Šis autobusas NEVAŽIUOJA pro paplūdimius. Kaina yra 100THB. Važiuoja pro Boat Lagoon, Central Big C ir Pearl Village Hotel. Kelionė trunka apie 1 valandą. Pats autobusas yra su oro kondicionieriumi.

Oro uoste ieškokite ženklų "Airport bus". Tvarkaraštį galite pasitikrinti čia: Puketo oro uosto autobuso tvarkaraštis

Puketo oro uosto autobusas
Puketo oro uosto autobusas

Jeigu norite, galite užsisakyti privatų pervežimą nuo oro uosto čia: Pervežimas nuo Puketo oro uosto

2 Smart bus autobusai Pukete

Maršrutu Oro uostas Surin Kamala Patong Karon Kata Rawai ir atgal kursuoja Puketo Smart Bus, kurie visai neseniai paleisti:

Smart bus autobusas Pukete
Smart Bus autobusas Pukete

Šiame autobuse veikia nemokamas WiFi, yra oro kondicionieriai, stoja 12-oje stotelių. Patogu pasiekti populiariausius paplūdimius. Kaina priklauso nuo atstumo ir svyruoja nuo 50THB iki 170THB. Apmokėti galite tik specialia Phuket Rabbit Card kortele, kurią galite įsigyti pačiame oro uoste.

Oro uoste ieškokite kompanijos AIS kiosko Domestic Terminale prie 1 - 2 vartų. Autobusą rasite lauke ties 1 vartų (Gate 1) išėjimu.

Kortelė papildoma tik tam tikrose parduotuvėse ir kavinėse:

Smart Bus autobuso maršrutas ir Phuket Rabbit Card kortelės papildimo vietos
Smart Bus autobuso maršrutas ir Phuket Rabbit Card kortelės papildymo vietos

Tvarkaraštį galite pasitikrinti čia: Puketo Smart Bus autobuso tvarkaraštis

3 Mikroautobusai nuo Puketo oro uosto

Tai 10 vietų mikroautobusai, kuriais važiuojate kartu su kitais keliautojais. Nuo oro uosto važiuoja 3 kryptimis:

 • Į Patong paplūdimį - 180THB
 • Į Karon paplūdimį - 200THB
 • Į Kata paplūdimį - 200THB

Nustatyto grafiko nėra ir vairuotojai laukia kol bus užpildytas mikroautubusas. Gera žinia ta, kad šie mikroautobusiukai veža iki pat viešbučio, o bloga ta, kad visa tai gali labai ilgai užtrukti, jei jūsų viešbutis yra toliau nei kitų (busite išleistas paskutinis). Ieškokite šių mikroautubusų punkto ties ženklais "Taxi Mini Bus service".

Pakeliui iš oro uosto sustosite ties kelionių agentūros parduotuve. Ten pateiksite savo viešbučio informaciją bei Jums siūlys ekskursijas. Neprivalote jų pirkti, jei nenorite.

4 Vietiniai autobusai - Songtaew

Važiuoja tik šviesiu paros metu. Tad dažniausiai paskutinis autobusas išvažiuoja apie 17-18 val. Tiesa, tai sunku pavadinti autobusu, nes dauguma jų yra tiesiog perdaryti mediniai sunkvežimiai.

Yra dviejų tipų vietiniai songtaew "autobusai":

 • Rožiniai Songtaew
 • Mėlynieji Songtaew

Rožiniai Songtaew važiuoja tik Phuket Town ribose. Yra trys linijos rožinių autobusų. Kainuoja 10THB.

Rožiniai Songtaew Pukete
Rožiniai Songtaew Pukete

Mėlynieji Songtaew kursuoja nuo Puketo miesto (Phuket Town) iki pagrindinių paplūdimių. Kainos priklauso nuo atstumo ir yra nuo 30THB iki 50THB. Važiuoja maždaug kas 30 minučių, nuo 6 ryto iki 18 valandos vakaro.

Mėlynieji Songtaew Pukete
Mėlynieji Songtaew Pukete

Kainos nuo Puketo miesto iki:

 • Patong paplūdimio - 30 THB
 • Karon, Kata ir Kata Noi paplūdimių - 30 THB
 • Kamala, Surin ir Bang Tao paplūdimių - 40/50 THB
 • Rawai ir Nai Harn paplūdimių - 35 THB
 • Chalong - 30 THB

Šis keliavimo būdas nėra pats patogiausias ilgam važiavimui. Dažnai net nėra vietos, kur atsisėsti. Nepaisant to, tai įdomi, vietinė patirtis, kuri gali pridėti kelionės įspūdžių.

5 Tuk Tuk

Tuk Tuk Pukete
Tuk Tuk Pukete

Pati žinomiausia Tailando transporto priemonė. Pukete Tuk Tuk taksi paslaugos išties yra labai brangios. Net Patong pavažiuoti trumpą atstumą gali tekti susimokėti 200THB.

Viso pervežimo kainą sutarkite dar prieš kelionę! Jei vairuotas pateikia kainą už vieną žmogų, geriau su tokiu nevažiuokite, nes jis greičiausia bando Jus apgauti. Tiesiog maloniai atsisakykite ir ieškokite kito.

Puketo Tuk Tuk'ai skiriasi nuo Bankoko, nes yra 4 ratų (Bankoke - 3-jų). Talpina 5 žmones, neskaitant vairuotojo. Pati priemonė nėra patogi važiuoti ilgai, bet trumpiems atstumams išties smagi.

6 Taksi

Pukete Taksi paslaugos dažniausia teikiamos išties tvarkingais, naujais, limuzino klasės automobiliais. Galite tikėtis, jog salonas bus tvarkingas su veikiančiu oro kondicionieriumi. Be abejo, pasitaiko ir išimčių .

Norint važiuoti didesnius atstumus kainuoja 400 – 1000THB. Dėl kainų visada reikia susitart iš anksto. Dažnai vairuotojai pasako išpūstas kainas, todėl verta derėtis.

Taksi atpažinsite iš šoninių lipdukų, kuriuose nurodytas trumpasis taksi numeris 1584 bei dažnai būna vairuotojo pavardė. Viduje matysite pakabintą geltoną vairuotojo kortelę.

Pukete taip pat yra raudonai - geltoni taksi. Šie taksi yra su taksometru (patikrinkite prieš važiuodami ar jis įjungtas). Tai dažniausia pigiausia privati transporto priemonė, tačiau veža paprastai tik nuo oro uosto.

Metered Taksi Pukete
Taksi su taksometru Pukete

Pukete geriausia naudokite pavežimo programėlę GrabTaxiApp

Taksi su taksometru kainos nuo oro uosto iki:

 • Patong paplūdimio ~ 800 THB
 • Karon paplūdimio ~ 900 THB
 • Nai Harn paplūdimio ~ 900 THB
 • Kamala paplūdimio ~ 750 THB

Važiuojant iš oro uosto taikomas 100THB mokestis, kurį turėsite papildomai sumokėti vairuotojui kelionės pabaigoje.

Dar viena iš taksi paslaugų yra motorolerio taksi, kuri gali būti tinkama nebent trumpiems atstumams. Būtinai sutarkite kainą prieš kelionę ir dėvėkite šalmą.

7 Privatus vairuotojas

Vienas paprasčiausių keliavimo būdų Pukete, kuomet nereikia rūpintis nei parkavimu nei degalais. Pasisamdę privatų vairuotoją būsite apvežioti po norimus arba vairuotojo rekomenduojamus lankytinus objektus limuzino klasės automobiliu. Pusė dienos turo po Puketą su privačiu vairuotoju kaina nuo 1500 THB.

8 Automobilio arba motorolerio nuoma

Dėl nepatogaus viešojo transporto labai populiari transporto priemonė yra motoroleris. Dėl didelio eismo, jo nerekomenduoju. Tailande kol kas negalioja lietuviškos vairuotojo teisės. Nors Jums ir išnuomos motorolerį, tačiau nelaimingo atsitikimo atveju, negalios draudimas ir galite turėti bėdų su policija.

Jei vis dėlto nuspręsite nuomotis transporto priemonę. Prieš važiuodami apžiūrėkite visus sugadinimus ir įbrėžimus ir juos nufotografuokite.

Motoroleriai Pukete
Motoroleriai Pukete

Jokiu būdu nepalikite savo paso nuomos punkte.

Puketo oro uoste yra visi žinomiausi automobilio nuomos punktai.

Eismas Tailande, skirtingai nei Lietuvoje, vyksta KAIRE puse!

Autorius: Audrius

Ieškokite manęs FACEBOOK'E arba rašykite el. paštu labas@puketas.lt

Kita naudinga informacija apie Puketą

Daugiau kelionių - promokeliones.lt:

Pervežimai Azijoje:

PRENUMERUOKITE NAUJIENAS:

Norite keliauti į Tailandą?

X