alternative

Skiepai keliaujant į Tailandą

Atnaujinta: 2022-10-17

Privalomų skiepų keliaujant į Tailandą nėra. O dėl rekomenduojamų - kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Keliaujant po Tailando turistines vietas įprastai nesiskiepijama.

Dėl Covid19 reikalavimų parašiau čia: Nuoroda

Žemiau pateikiau išsamesnės informacijos, sudėjau nuorodas bei pasidalinau keletu praktiškų patarimų apie tai kaip saugoti savo sveikatą būnant Tailande.

Daugiau apie mane 👉 Audrius


Ar reikalingi skiepai keliaujant i Tailandą?

Lietuviams keliaujantiems į Tailandą nėra jokių reikalavimų pateikti skiepų sertifikatų, nebent keliaujate iš endeminių geltonosios karštligės teritorijų (pvz. Brazilija, Malis, Gana, Etiopija ir kt.) arba neseniai jose lankėtės.

Toliau aprašiau plačiau.

1 Rekomenduojami skiepai vykstant į Tailandą

Paprastiems turistams - tai yra tokiems, kurie Tailande atostogaus ne ilgą laiką, lankysis turistinėse vietose ir valgys tvarkingose vietose - šeimos gydytojai įprastai rekomenduoja tiesiog atsinaujinti ankstesniuosius skiepus, kuriais buvote privalomai skiepyti Lietuvoje dar vaikystėje (pvz. stabligės revakcinacija).

Jei po Tailandą keliausite daug ir ilgai, o ypač, jei norėsite keliauti po laukines džiungles ar lankyti itin egzotines vietas, o taip pat ragauti maistą įvairiose, neaiškiose vietose - verta pasitarti dėl platesnio skiepų poreikio.

Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro pateiktose rekomendacijose įvardinti keli skiepai, kuriuos rekomenduojama pasidaryti prieš keliaujant į Tailandą:

  • Hepatitas A (užsikrečiama per užterštą maistą ar vandenį)
  • Hepatitas B (užsikrečiama per lytinius santykius bei kraują pvz. atliekant tatuiruotes, veriant auskarus ir pan. )
  • Vidurių šiltinė (užsikrečiama per užterštą maistą ar vandenį)
  • Difterija (nuo užsikrėtusio žmogaus oro lašiniu būdu)
  • Stabligė (užsikrečiama, kai per žaizdą patenka bakterija)

Dėl skiepų būtinybės rekomenduoju pasitarti su savo šeimos gydytoju.

Audrius

Asmeninis kelionių konsultantas

2 Kur ir kada skiepytis prieš kelionę į Tailandą?

Dėl skiepų kreipkitės į savo sveikatos priežiūros įstaigą iki kelionės likus 4-6 savaitėms, kadangi imunitetui susiformuoti reikalingas tam tikras laikotarpis.

Jei iki kelionės pradžios liko mažiau laiko, vis tiek geriau kreiptis į gydytoją, nes kai kurie skiepijimai gali būti atliekami iki kelionės likus ir mažiau laiko.

Savo šeimos gydytojui pateikite informaciją apie numatomą kelionės maršrutą, trukmę bei kada ketinate keliauti ir kokiu tikslu.

Gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų sveikatos būklę ir kelionės prioritetus, pateiks geriausią sprendimą ir informuos apie būtinybę skiepijimuisi.

3 Patarimai kaip saugoti savo sveikatą Tailande

Tailande turbūt norėsis paragauti daug skanaus vietinio maisto. Mano pagrindiniai patarimai, kad išvengti apsinuodijimo maistu, būtų tokie:

  • Ragaukite tik aukštoje temperatūroje apdorotą maistą
  • Vaisius ir daržoves vartokite tik tuos, kuriuos patys nusiplovėte ir nusilupote
  • Atsargiai rinkitės, kur ragauti jūros gėrybių patiekalus (pvz. mažo užimtumo restoranuose produktai neišparduodami ir greitai genda)
  • Negerkite vandens iš čiaupo
  • Valgykite tik kietai virtus kiaušinius

Kad kelionė būtų išties sklandi ir turininga, rekomenduoju įsigyti paruoštą unikalų KELIONĖS PLANĄ ir Tailando ATMINTINĘ su svarbiausia informacija. Rasite ČIA

Audrius

Asmeninis kelionių konsultantas

Nemaitinkite jokių laukinių gyvūnų, įskaitant ir beždžiones.

Ypatingai svarbu Tailande saugotis uodų įkandimų. Uodai yra maliarijos ir Dengės karštligės sukėlėjų pernešėjai.

Neprisileiskite į kambarį. Naudokite purškiklius nuo uodų. Uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakare, taip pat dieną būnant pavėsyje arba labai apsiniaukusiomis dienomis.

Skiepų nuo maliarijos kol kas nėra. Apsisaugoti galite prieš kelionę gerdami antimaliarinius vaistus, tačiau, jei neketinate vykti į kaimo vietoves, ypač prie Kambodžos, Mianmaro ar Laoso sienų, tai užtenka saugotis, naudojant purškiklius nuo uodų.

Grįžus po kelionės, net praėjus metams, jei prasidėtų karščiavimas, sanarių, raumenų, galvos skausmai ir kt. turite nedelsiant kreiptis medicininės pagalbos ir informuoti gydytoją apie buvusią kelionę.

Audrius

Asmeninis kelionių konsultantas

Turite klausimų? Norite pasitarti? Galiu suplanuoti kelionę pagal Jūsų poreikius ir lūkesčius!

Audrius

Asmeninis kelionių konsultantas

Daugiau informacijos apie Tailandą:

Visi įrašai
alternative

"Tailandą vadinu savo antrais namais jau 13 metų (plačiau apie mane 👉Audrius), todėl ne tik asmeniškai Jums suplanuosiu kelionę, bet ir pasidalinsiu savo patirtimi, apie kurią nerašo turizmo vadovuose."

Audrius - kelionių konsultantas
alternative alternative
alternative

Parašykite man jums patogiu būdu:

el. paštu: audrius@puketas.lt

per asmeninę Facebook paskyrą:

arba tiesiogiai per formą: