Skiepai, keliaujant į Tailandą

Ar reikalingi skiepai keliaujant i Tailandą?

Privalomų skiepų keliaujant į Tailandą nėra. O dėl rekomenduojamų - kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Keliaujant po Tailando turistines vietas įprastai nesiskiepijama.

Toliau straipsnyje pateikiau daugiau informacijos.

Tailandas

1Rekomenduojami skiepai vykstant į Tailandą

Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centro pateiktose rekomendacijose įvardinti keli skiepai, kuriuos patariama pasidaryti prieš keliaujant į Tailandą:

  • Hepatitas A (galite užsikrėsti per užterštą maistą ar vandenį)
  • Hepatitas B (galite užsikrėsti per lytinius santykius bei kraują pvz. atliekant tatuiruotes, veriant auskarus ir pan. )
  • Vidurių šiltinė (galite užsikrėsti per užterštą maistą ar vandenį)
  • Difterija (nuo užsikrėtusio žmogaus oro lašiniu būdu)
  • Stabligės revakcinacija

Dėl skiepų būtinybės rekomenduoju pasitarti su savo šeimos gydytoju.

2Kur ir kada skiepytis prieš kelionę į Tailandą?

Dėl skiepų kreipkitės į savo sveikatos priežiūros įstaigą iki kelionės likus 4-6 savaitėms, kadangi imunitetui susiformuoti reikalingas tam tikras laikotarpis.

Jei iki kelionės pradžios liko mažiau laiko, vis tiek geriau kreiptis į gydytoją, nes kai kurie skiepijimai gali būti atliekami iki kelionės likus ir mažiau laiko.

Savo šeimos gydytojui pateikite informaciją apie numatomą kelionės maršrutą, trukmę bei kada ketinate keliauti ir kokiu tikslu.

Gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų sveikatos būklę ir kelionės prioritetus, pateiks geriausią sprendimą ir informuos apie būtinybę skiepijimuisi.

3Patarimai kaip saugoti savo sveikatą Tailande

Tailande turbūt norėsis paragauti daug skanaus vietinio maisto. Mano pagrindiniai patarimai, kad išvengti apsinuodijimo maistu, būtų tokie:

  • Ragaukite tik aukštoje temperatūroje apdorotą maistą
  • Vaisius ir daržoves vartokite tik tuos, kuriuos patys nusiplovėte ir nusilupote
  • Atsargiai rinkitės, kur ragauti jūros gėrybių patiekalus (pvz. mažo užimtumo restoranuose produktai neišparduodami ir greitai genda)
  • Negerkite vandens iš krano

Turite klausimų? Norite pasitarti?

Galiu suplanuoti kelionę pagal Jūsų poreikius ir lūkesčius!

Ypatingai svarbu Tailande saugotis uodų įkandimų. Uodai yra maliarijos ir Dengės karštligės sukėlėjų pernešėjai.

Neprisileiskite į kambarį. Naudokite purškiklius nuo uodų. Uodai aktyviausi - anksti ryte ir vakare, taip pat dieną būnant pavėsyje arba labai apsiniaukusiomis dienomis.

Skiepų nuo maliarijos nėra. Apsisaugoti galite prieš kelionę gerdami antimaliarinius vaistus, tačiau, jei neketinate vykti į kaimo vietoves, ypač prie Kambodžos, Mianmaro ar Laoso sienų, tai užtenka saugotis, naudojant purškiklius nuo uodų.

Grįžus po kelionės, net praėjus metams, jei prasidėtų karščiavimas, sanarių, raumenų, galvos skausmai ir kt. turite nedelsiant kreiptis medicininės pagalbos ir informuoti gydytoją apie buvusią kelionę.


Autorius: Audrius

Ieškokite manęs FACEBOOK'E arba rašykite el. paštu labas@puketas.lt

Kita naudinga informacija apie Tailandą:

Daugiau kelionių - promokeliones.lt:

Pervežimai Azijoje:

PRENUMERUOKITE NAUJIENAS:

Norite keliauti į Tailandą?

X