Phi Phi salos, Tailandas

Visa informacija apie Phi Phi salas Tailande

Dar vienos iš gražiausių Tailando salų, kurių daugumoje paplūdimių rasite baltą, purų smėlį, o maudytis galėsite krištolo skaidrumo jūroje. Šiame straipsnyje pateikiau daug vertingos informacijos apie šias salas.

Phi Phi apžvalgos taškas
Phi Phi salos Tailande.

1 Apie Phi Phi salas Tailande

Phi Phi salos yra vienos gražiausių ir garsiausių Tailando salų. Joms didžiausią reklamą padarė filmas "Paplūdimys" su Leonardo Dicaprio. Nuo to laiko turistų srautai auga kiekvienais metais. Tačiau dar galima rasti net kur ramiai praleisti laiką. O jei mėgstat naktinio gyvenimo šurmulį - Koh Phi Phi Don saloje jį irgi atrasite.

Phi Phi salynui priskiriamos šios salos:

Koh Phi Phi Don – didžiausia sala, kurioje galima apsistoti. Daugybė viešbučių, barų, o Lo Dalum paplūdimyje vyksta garsieji paplūdimio vakarėliai su ugnies šou.

Yra dvi pagrindinės įlankos:

 • Tonsai - tapusi laivų ir valčių prieplauka, uostu, į kurį ir atplaukia keltai iš Puketo ar Krabi.
 • Loh Dalum, kurioje galima grožėtis turkio spalvos vandeniu, o vakare pasinerti į paplūdimio vakarėlio šurmulį.

Bet Phi Phi Don salą sudaro ne vien tik šios dvi įlankos. Ji yra gerokai didesnė nei gali pasirodyti. Salos ilgis yra daugiau nei 7 kilometrai - atokesni paplūdimiai pasiekiami tik valtimi arba džiunglių takais. Todėl norintys apsistoti ramesnėje vietoje tokią galimybę turi.

Saloje nėra automobilių. Yra bankomatų, bankų, parduotuvių, vaistinių ir ligoninė.

Koh Phi Phi Leh tai – sala, kurioje yra garsusis Maya Beach paplūdimys (šiuo metu uždarytas). Kiekvieną dieną čia atplukdoma daugybė turistų iš Puketo, Krabi, Phi Phi Don.

Phi Phi salos Tailande. Maya Bay
Phi Phi salos Tailande. Maya Bay

Norint nepulti į žmonių minią, reikia Phi Phi Don samdyti privačiai valtį už +/- 2000THB ir išplaukti dar prieš saulei patekant. Arba iš Phi Phi Don imti vakarinį turą už 350 THB asmeniui, tuomet taip pat būtų mažiau žmonių. Yra kompanija, kuri organizuoja naktinį turą su nakvyne laive.

SALA UŽDARYTA! Šiuo metu Koh Phi Phi Leh yra uždaryta neribotam laikui ir jokios ekskursijos nevykdomos į Maya Beach. Taip Tailando valdžia siekia, jog atsigautų povandeninis pasaulis ir salos gamta.

Bamboo Island (Koh Mai Phai) – nuostabi sala dažniausiai lankoma dienos turų metu.

Puiki vieta paviršiniam nardymui arba dienos ekskursijos užbaigmui, besigrožint kerinčiu saulėlydžiu.

Bamboo Island pro lėktuvo langą atrodo širdutės formos:

Phi Phi salos Tailande. Bamboo Island
Phi Phi salos Tailande. Bamboo Island

Mosquito Island (Koh Yung) - labai populiari tarp vandens pasaulio mylėtojų. Dar viena nuostabaus grožio sala, kuri nepaliks jūsų abejingų. Į ją galite patekti dienos turų metu.

Bida Nok ir Bida Nai tai dvi olos, prie kurių irgi labai mėgstama nardyti.

Phi Phi salos Tailande.
Phi Phi salos Tailande. Monkey paplūdimys.

Phi Phi salos iš Puketo ir Krabi lankomos kaip organizuotos dienos išvykos arba apsistojant ilgesniam laikotarpiui, bent keletai dienų.

2 Kur rasti Phi Phi salas?

GPS koordinatės:
7°44'30.5"N 98°46'41.3"E

Google Maps:
7.741798, 98.778151

Phi Phi salos Tailande. Kur randasi.
Kur randasi Phi Phi salos Tailande

3 Kada geriausia aplankyti į Phi Phi salas?

Phi Phi salose klimatas yra panašus kaip Puketo ar Krabi. Vėsiausia yra nuo lapkričio iki vasario, bei tuo metu mažiausia tikimybė, jog lietus sugadins ekskursijas. Tačiau tada yra didžiausias salos užimtumas. Gruodis yra vėsiausias, o vasaris yra sausiausias mėnuo Phi Phi

Nuo kovo iki gegužės oras vis labiau darosi karštesnis ir artėjama prie lietingojo sezono, kuris prasideda nuo gegužės ir trunka iki spalio. Šiuo laikotarpiu Koh Phi Phi Don yra viskas ženkliai pigiau ir mažesnis užimtumas. O lietus gali ir negadinti atostogų, nes lyja dažniausia staigiai ir trumpais periodais.

Nesezono metu ekskursijos iš Koh Phi Phi Don gali būti nevykdomos. Taip pat plaukimas iš Puketo ar Krabi gali būti labai banguotas ir nemalonus.

Phi Phi salos Tailande. Vaizdas pro lėktuvo langą
Phi Phi salos Tailande. Vaizdas pro lėktuvo langą.

4 Kaip atvykti į Phi Phi salas?

Šias salas pasiekti nėra sudėtinga iš Puketo ar Krabi, kadangi salos randasi būtent tarp šių dviejų vietovių. Keliauti galite arba keltu (rekomenduoju), arba greitaeigiu kateriu. Toliau viską aprašiau detaliau.

Phi Phi salos Tailande.
Phi Phi salos Tailande

4.1. Kaip keliauti į Phi Phi iš Puketo?

Pukete, ypač Patong'e, yra daug agentūrų tiesiog gatvėje, kurios siūlo keltų bilietus. Kainą galima sutarti +/- 600 THB asmeniui už bilietus į abi puses. Į šią kainą įskaičiuoti ir pervežimai iš viešbučio iki kelto ir parplaukus atgal nuvežimas į viešbutį.

Bilietus galima pirkti ir internetu (kainas žiūrėkite čia) ar tiesiog atvažiavus į Rassada Pier prieplauką, bet tuomet kaina bus didesnė.

Iš Puketo keltu vykstama nuo Rassada Pier esančio Puketo mieste (Phuket Town'e). Kelionė trunka ~2h ir kainuoja ~500THB į vieną pusę, jei perkat savarankiškai.

Galimi kelto išvykimo laikai nuo Rassada Pier Pukete į Phi Phi salas:

 • 08:30 (atvyksta 10:30)
 • 11:00 (atvyksta 12:30)
 • 13:30 (atvyksta 15:30)
 • 15:00 (atvyksta 16:30)

Galimi kelto išvykimo laikai iš Phi Phi į Puketą Rassada Pier:

 • 09:00 (atvyksta 11:00)
 • 14:00 (atvyksta 15:40)
 • 14:30 (atvyksta 16:30)

Pats keltas yra labai patogus, kelių aukštų su oro kondicionieriais. Kelte prekiaujama užkandžiais ir gėrimais. Juo keliauti yra saugiau nei greitaeigiu kateriu.

Jei keliausite savarankiškai, tai Rassada Pier būkite bent 1h - 1,5h prieš išvykimo laiką.

Persikelti į Phi Phi salas galite greitaeigiu kateriu. Kaina nuo ~1000THB į vieną pusę žmogui arba nuo 11000THB už visą katerį, bet kelionė trunka daug trumpiau (max 1h.) Tačiau reikia žiūrėti jūros bangavimą, oro sąlygas.

4.2. Kaip keliauti į Phi Phi iš Krabi?

Iš Krabi plukdoma nuo Nopparat Thara Pier (Ao Nang'as) ir Klong Jirad Pier (Krabi miestas). Bilietus galite įsigyti per agentūrą, kuri suorganizuos ir pervežimą nuo viešbučio iki prieplaukos.

Galimi kelto išvykimo laikai nuo Klong Jirad Pier Krabi į Phi Phi salas:

 • 09:00 (atvyksta 10:30)
 • 10:30 (atvyksta 12:15)
 • 13:30 (atvyksta 15:00)
 • 15:00 (atvyksta 16:45)
 • 16:00 (atvyksta 17:45)

Galimi kelto išvykimo laikai iš Phi Phi į Krabi Klong Jirad Pier:

 • 09:00 (atvyksta 10:45)
 • 10:30 (atvyksta 12:00)
 • 13:30 (atvyksta 15:15)
 • 15:30 (atvyksta 17:00)

Ir iš Puketo, ir iš Krabi galite aplankyti Phi Phi salas organizuotų vienos dienos išvykų metu be nakvynės.

Phi Phi salos Tailande.
Phi Phi salos Tailande

4.3. Kaip keliauti į Phi Phi salas iš Bankoko?

Norėdami keliauti į Phi Phi salas iš Bankoko, pirmiausia turite atsidurti Pukete arba Krabi. Lengviausia tai padaryti atskrendant iš Bankoko į Puketo arba Krabi oro uostą.

Nuo Puketo oro uosto galite pasiimti taksi iki Rassada Pier ir nuo ten keltu plaukti iki Phi Phi.

Nuo Krabi oro uosto galite pasiimti taksi iki Klong Jilad pier ir nuo ten keltu plaukti iki Phi Phi. Taip pat galima nusipirkti jungtinį (pervežimas + keltas) bilietą.

Galite užsisakyti jungtinį pervežimo bilietą internetu: Krabi oro uostas - Phi Phi

5 Kokios kainos Phi Phi salose?

Long boat nuo 100thb žmogui. Tradiciniai Tailando šalies patiekalai nuo 120THB.

Bendras kainų lygis šiek tiek didesnis nei žemyninėje dalyje. Net ir populiariose 7-eleven parduotuvėse viskas yra brangiau.

6 Kur apsistoti Phi Phi salose?

Nakvynės paslaugos yra siūlomos Koh Phi Phi Don saloje, kurioje yra Tonsai prieplauka į kurią Jūs atplauksite ir išsilaipinsite.

Pati triukšmingiausia vieta (vyksta paplūdimio vakarėliai) yra Loh Dalum dalyje. Tai yra centrinis paplūdimys prie kurio yra pakankama viešbučių pasiūla. Vakarinės pramogos vyksta iki 1 val. nakties, dėl to čia nesirinkite nakvynės, jei norit ramaus poilsio. Nors dieną pakankamai galima ilsėtis, nes kitaip nei vakare nevyksta jokie šokiai. Muziką leidžia kai kurie barai ir viešbučiai, taip pat parkuojasi valtys.

Tonsai Village yra daugiausia pigių nakvynės vietų, parduotuvių ir kavinių.

Ieškantiems ramybės ir nenorintiems būti visa toli nuo centro - apsistoti galima Long Beach paplūdimyje. Iš ten sunkiausia pasiekti kitas salos dalis. Aukštesnės klasės poilsio ieškantiems siūlau apsistoti Loh Bakao dalyje.

Toliau pateikiu mano Jums sudarytą viešbučių sąrašą pagal kainos, kokybės, patogumo ir kitus kriterijus.

Būčiau dėkingas, jei nakvynę užsisakytumėte per puslapyje esančius blokelius, kurie jus nukreips į booking.com svetainę. Jums tai papildomai visiškai nekainuos, o man bus paspirtis stengtis teikti tikslią ir atnaujintą informaciją.

1

Panmanee Hotel

Labai geras 8,2
Labai gera vieta, netoli prieplaukos ir centro
Rodyti
Nemokamas belaidis internetas
Geras kainos ir kokybės santykis
Galima su pusryčiais
Ramus miegas
Gera vieta
Oro kondicionierius

Viešbutis "Panmanee Hotel" įsikūręs netoli Tonsai prieplaukos, tai nereiks ilgai eiti atvykus į Phi Phi salas. Pats viešbutis yra geroje vietoje- viskas labai patogiai pasiekiama ir tuo pačiu jūsų nevargins naktinio gyvenimo triukšmas. Šalia daug vietų skaniai pavalgyti, apsipirkti.

Viešbutis patiks, jeigu:

 • Norite gero kokybės ir kainos santykio
 • Norite ramiai išsimiegoti, bet tuo pačiu būti netoli Phi Phi centro
 • Patogiai ir greitai rasti, kur užsisakyti ekskursijas
 • Nenorite toli ieškoti paplūdimio
 • Norite rasti, kur pavalgyti

Viešbutis gali nepatikti, jei

 • Reikalingas labai geras WiFi

2

Phi Phi Relax Beach Resort

Labai geras 8,0
Labai gera vieta, ant paplūdimio kranto, jaukus
Rodyti
Nemokamas belaidis internetas
Šalia paplūdimio
Galima su pusryčiais
Restoranas
Rami vieta
Su balkonėliais

Apsistoję "Phi Phi Relax Beach Resort" ilsėsitės ramiame ir vaizdingame Pak Nam paplūdimyje, privačiuose nameliuose iš savo balkono grožėsitės vaizdu į jūrą ir atogrąžų gamtą. Viešbutis skirtas ramiam poilsiui yra įsikūręs toli nuo centro, dėl to nebus patogu, jei norėsite naktinių pramogų. Elektra įjungiama tik vakare (18h - 8h ryto). Puiki proga pajusti tikrą egzotinį, ramų poilsį saloje.

Viešbutis patiks, jeigu:

 • Norite egzotiško ir jaukaus poilsio
 • Nenorite toli ieškoti paplūdimio
 • Norite balkono su atsiveriančiu vaizdu
 • Norite vietoje pavalgyti

Viešbutis gali nepatikti:

 • Jei reikalingas oro kondicionierius (kambariuose yra ventiliatoriai)
 • Jei norite būti šalia visų Phi Phi salos atrakcijų
 • Jei ketinate imi daug ekskursijų ir nebūti viešbutyje
 • Nes dušuose nėra karšto vandens
 • Elektra numeriuose tiekiama tik nuo 18 iki 8 val.
 • Pasiekti galite tik laivais

3

Holiday Inn Resort Phi Phi Island

Labai geras 8,4
Prabrangus, 3 baseinai, nuostabūs vaizdai
Rodyti
Nemokamas belaidis internetas
Prie jūros
Galima su pusryčiais
3 baseinai
Puiki vieta
Privačios terasos/balkonai

Viešbutis patiks, jeigu:

 • Norite mėgautis pusryčiais ant jūros kranto
 • Norite prabrangaus poilsio
 • Nenorite toli ieškoti paplūdimio
 • Norite vietoje rasti, kur pavalgyti
 • Jums reikalingas baseinas
 • Keliaujate su vaikais

Viešbutis gali nepatikti, jei

 • Norite greitai pasiekti prekybos vietas, kavines ir t.t. (viešbutis atokiai nuo centro)

4

Phi Phi Island Village Beach Resort

Puikus 8,8
Prabrangus, privatus paplūdimys, infinity baseinas
Rodyti
Nemokamas belaidis internetas
Prie jūros
4 restoranai
Bekraštis panoraminis baseinas
Puiki vieta
Privatus paplūdimys

Viešbutis patiks, jeigu:

 • Norite mėgautis pusryčiais ant jūros kranto
 • Norite prabrangaus poilsio
 • Nenorite toli ieškoti paplūdimio
 • Norite vietoje rasti, kur pavalgyti
 • Jums reikalingas baseinas
 • Keliaujate su vaikais

Viešbutis gali nepatikti, jei

 • Norite greitai pasiekti prekybos vietas, kavines ir t.t. (viešbutis atokiai nuo centro)

5

Zeavola Resort

Puikus 8,8
Romantiškas, prabrangus,
Rodyti
Nemokamas belaidis internetas
Prie jūros
Restoranas
Baseinas
Rami vieta
Privatus paplūdimys

Viešbutis patiks, jeigu:

 • Norite mėgautis pusryčiais ant jūros kranto
 • Norite prabrangaus ir romantiškos poilsio
 • Nenorite toli ieškoti paplūdimio
 • Jums reikalingas baseinas

Viešbutis gali nepatikti, jei

 • Norite greitai pasiekti prekybos vietas, kavines ir t.t. (viešbutis atokiai nuo centro)
 • Keliaujate su vaikais

Daugiau viešbučių:

Spauskite ant žemiau pateiktos formos/nuorodos ir išsirinkite viešbučius!

Booking.com

7 Ką veikti Phi Phi salose?

Pagrindinė priežastis dėl ko keliaujama į Phi Phi salas yra būtent pačių salų aplankymas. Apsistojus Phi Phi Don, Jums bus siūlomos ekskursijos į aplinkines salas. Pagrindinė, lankomiausia vieta yra Maya paplūdimys Phi Phi Leh saloje (ten buvo filmuotas The Beach filmas su Leonardo Dicaprio). Ši vieta yra šiuo metu uždaryta, kadangi norima leisti atsigauti gamtai ir jokie turai į ją kol kas nėra vykdomi.

Phi Phi salos Tailande.
Phi Phi salos Tailande

Lankomos kitos salos ir vietovės - nuostabaus grožio Bamboo sala, kurioje jus tikrai pakerės visiško baltumo smėliukas ir vandens skaidrumas. Čia galėsite išmėginti paviršinį nardymą, kadangi matomumas tikrai labai geras arba tiesiog pasidaryti gražių nuotraukų.

Bamboo saloje mokamas 400THB nacionalinio parko mokestis, jei joje norite išlipti. Kai kurie turai įskaičiuoja šį mokestį į kainą, tai prieš užsisakydami pasiteiraukite apie tai.

Phi Phi salos Tailande. Bamboo Island
Phi Phi salos Tailande. Bamboo Island

Mosquitoe sala galite priplaukti turo metu, bet kol kas neleidžiama saloje išsilaipinti. Vieta tinkama paviršiniam bei giluminiam nardymui. Nardant galima pamatyti "Black-tip" rykliuką .

Jeigu nenardysite, tai specialiai plaukti į salą nėra reikalo ir galite ją apžiūrėti bendro salų turo metu.

Pagrindinėje saloje siūlomi įvairūs turai, kurių metų galima aplankyti visas išvardintas salas, olas, įlankas ir kt. Galite taip pat pasirinkti saulėlydžio stebėjimo turą, kurio metu sustosite pasigrožėti besileidžiančia saule. Tiesa, niekas negarantuos, kad tos dienos saulėlydis bus įspūdingas, bet pamėginti verta. Turų metu dažniausia pateikia pietus, užkandžių ir atsigerti.

Apskritai nardymas prie Phi Phi salų yra labai populiarus ir apie tai paruošiu atskirą straipsnį.

Phi Phi salos Tailande.
Phi Phi salos Tailande

Pačioje pagrindinėje (Phi Phi Don) saloje galite užkopti į apžvalgos aikštelę. Pats lipimas nors ir reikalauja šiek tiek jėgų, bet nėra perdaug sudėtingas. Didžiają dalį galėsite pasirinkti lipti laipteliais bei būsite pavėsyje, o viršunėje atrasite tikrai įspūdingą, dažnai kur nuotraukose matytą, panoraminį salų vaizdą. Ten pat rasite ir restoranėlį.

BŪTINAI turėkite apsaugos nuo uodų! Taip pat vandens, apsaugos nuo saulės, nors viršūnėje galėsite nusipirkti ir vandens, ir ledų Taip pat sekite ženklus nuo Tonsai Village, kurie rodo kryptį ("Viewpoint "), nes šiuo keliu einant bus lengviausias lipimas.

Phi Phi salos Tailande.
Phi Phi salos Tailande

Neišvengsite minios žmonių (nebent lipsite anksti ryte). Daugiausia žmonių bus besileidžiant saulei. Beje, ties pirma apžvalgos aikštele turėsite susimokėti 30THB mokestį ir galėsite tęsti kelionę aukštyn link pagrindinės apžvalgos aikštelės.

Iš Phi Phi Don Lo Dalum paplūdimio galite nuplaukti (longtail boat valtimi arba baidare) iki Nui paplūdimio. Šiame paplūdimyje nėra jokių parduotuvių ar kavinių. Galite tiesiog ramiai leisti laiką arba jei norite šiek tiek ekstremaliau praleisti atostogoas - išmėginti kopimą ola.

Priklausomai nuo vandens lygio, valties taksi dažnai stoja toliau nuo kranto, tai gali tekti plaukti/bristi patiems iki kranto. Turėkite, kur susidėti vandeniui neatsparius daiktus.

Nui paplūdimys, Phi Phi, Tailande
Nui paplūdimys, Phi Phi, Tailande

Dar vienas būdas kaip pasiekti šį paplūdimį yra skirtas aštresnių pojūčių mėgėjams - galite džiunglių taku tiesiog iki jo ateiti iš miestelio. Būtinai su gidu!(~ 1400THB Antrek Koh Phi Phi agentūra)

Phi Phi Don sala garsėja savo naktiniu gyvenimu. Pagrindinis veiksmas vyksta Lo Dalum paplūdimyje - vakare pamatysite įspūdingus ugnies šou mirguliuojančius elektroninės muzikos garsuose.

Phi Phi naktinis gyvenimas Tailande
Phi Phi naktinis gyvenimas Tailande. Ugnies šou.

Naktinis gyvenimas čia vyksta beveik kiekvieną vakarą, ypač intensyvus būna per Full Moon vakarėlius (bet nėra ką lygtini su Koh Phangan Full Moon vakarėliais). Tiesiog jau sutemus ateikite ir pamatysite viską savo akimis. Bevaikščiodami pakrante išsirinksite vietą, kurioje Jums tinkamiausia muzika. Geriausi ugnies šou vyksta Slinky Bare.

Phi Phi naktinis gyvenimas Tailande
Phi Phi naktinis gyvenimas Tailande

Taip pat saloje siūlomi "party" kruizai, kuriuose plaukiojama aplink salas, pasitinkamas saulėlydis, nenustoja muzika bei įskaičiuotas maistas ir gėrimai (~3000THB/žm.).

Vienas įdomesnių turų yra Maya Bay Sleep Aboard. Jo metu naktį plaukiojate po salas, maudotės su švytinčiais planktonais ir nakvojamte laive. Tiesa, kadangi Maya Beach yra uždarytas turistams, tai į paplūdimį nebeišsilapinsite, bet galėsite grožėtis įlankos vaizdais iš laivo. Maistas, gėrimai ir muzika - įskaičiuoti (3500 THB).

Autorius: Audrius

Ieškokite manęs FACEBOOK'E arba rašykite el. paštu labas@puketas.lt

Daugiau salų Tailande:

Daugiau kelionių - promokeliones.lt:

Pervežimai Azijoje:

PRENUMERUOKITE NAUJIENAS:

Norite keliauti į Tailandą?

X